AKCE
CO SE DĚJĚ
HISTORIE
šechno, co se v minulosti týkalo barů a dění kolem nich, vzbuzovalo u takzvaných "slušných lidí" opovržení. Vždyť do baru se chodilo hýřit a barové tanečnice byly považovány za lehké děvy. Naštěstí se postupem času a civilizace tento názor změnil. Když se začátkem 19.století ojevily první koktejly, začali si hosté barmanů považovat. Vždyť míchání je velké umění. V roce 1860 vychází v Americe první kniha kotejlů.
U nás nastal největší rozmach až po 1.světové válce. Několik amerických barů, které zde byly budovány, tomu pomohly. Vývoj byl však přerušen nástupem totality komunistů v roce 1948. Barman jako profese zmizel, muselo se na něho zapomenout. Bylo to příliš kapitalistické. Přesto se však několik nadšenců věnovalo udržení barmanské profese i během totality. Po jejím pádu nastává boom. Barmani s koktejly jsou tu zpět a bary se rodí jako houby po dešti.

istorie našeho baru začala v roce 2000, kdy jsme objevili zajímavé sklepní prostory. Po náročné rekonstrukci se 15.2.2002 otevírá FORESTBAR a 1.5.2002 se přidává letní zahrada. O rok později se zahrada částečně zastřešuje. V roce 2002 jsme začínali s 50 koktejly. Dnes je jich v nabídce ke 200. Průkopníci barmanské profese a míchání nápojů v našich kotejlech žijí dál.
#